Ještě nikdy jsem se takto veřejně k politice nevyjadřoval, ale co, všechno je jednou poprvé. „Tak se Jirko neboj a jdi do toho!“ „Děkuji pane Karásku, jsem rád, že mě někdo povzbudí“.

Včera jsem si poslechl nahrávku s Andrejem Babišem o tom, jak: „…ti naši klekli na tu FAU Přerov…, jejíž autentičnost se předseda hnutí ANO ani nesnažil popřít. Stručně řečeno, firma, která konkurovala Babišovým zájmům se na základě zajišťovacího příkazu Finanční správy dostala do konkurzu.

Přiznám se, že jsem to chvilku rozdýchával a dlouho přemýšlel, co se to vlastně stalo. A také jsem hodně brouzdal internetem. Takže fakta: Andrej Babiš se přiznal, že to, co je na nahrávce, skutečně řekl. „Ti naši klekli…“. Kdo jsou to „Ti naši“? Je neuvěřitelné, že ve vládě vydržel tak dlouho člověk, který chce být budoucím premiérem, a který veřejně přizná, že ovládá instituci jako je Finanční správa mafiánským stylem „Ti naši“.

Co by se tady dělo, kdyby byl ministrem vnitra, a měl pod sebou PČR? „Ti naši klekli na Kalouska a tu jeho zkorumpovanou TOPku“ nebo „Ti naši klekli na tu bandu zkorumpovaných novinářů v ČT“. Hrůzná představa!

Faktem také zůstává, že k onomu činu opravdu došlo. Firma FAU Přerov je po zásahu FS v konkurzu i přesto, že státu nedlužila žádné peníze. To uznal i soud a prohlásil postup Finanční správy za nezákonný. Firma už je ale bohužel v moci konkurzního správce, tedy na kolenou. http://www.fau.cz/ Na základě tohoto rozsudku bude určitě požadovat po českém státu kompenzaci.

A kdo to asi zaplatí? No samozřejmě daňový poplatník, tedy třeba i já. A to se mi hrubě nelíbí, obzvlášť když mi stále zní v uších reklamní slogan při zavádění EET kolik že by se postavilo nemocnic za 18 miliard vyždímaných z malých živnostníků. A tak se ptám, kolik nemocnic se postaví za kompenzaci této zvůle FS? Jen pro pořádek, Martina Janečka, ředitele FS do funkce instaloval Andrej Babiš hned po svém nástupu na Ministerstvo financí. Takže to jsou asi „Ti naši“?

Celá věc má ovšem ještě další rovinu. Hnutí ANO zatím vede ve volebních preferencích do parlamentních voleb a určitě bude chtít sestavit vládu, k čemuž jí dopomáhej sám prezident. Ale například ČSSD se zatím jednoznačně nedistancovala od možné povolební spolupráce s ANO. Vyvozuji z toho, že by ji tyto metody vládnutí nevadily. Vlastně proč taky, když jí nevadily dosud? Kdyby se totiž Babiš skutečně stal premiérem, tak by se na jeho metodách asi nic moc nezměnilo, spíše by ještě přitvrdil.

Když k tomu přičteme, že koaliční potenciál ANO se kromě ČSSD pohybuje už jen ve sférách extrémistických a kolaborantských uskupení typu Velebovy SPO a Okamurovy SPD a KSČM, pak touha Pirátů dostat se konečně k lizu a Čunkův obdiv k Babišovi jsou jen třešničkou na Andrejově „ANO, bude líp“ dortu.

Tak čau příště.